RockBass® Idolmaker Bass – 4 strunowy / 5 strunowy

W 2018 gitara Framus Idolmaker otrzymała swój odpowiednik w serii basów Warwick Masterbuilt oraz Teambuilt. Natomiast, w 2019 bas Idolmaker debiutuje w serii RockBass®, jako praworęczny instrument, zarówno w wersji 4-ro jak i 5-cio strunowej.

Korpus zgrabnego basu Idolmaker wykonano z mahoniu. Natomiast, 3 częściowy, klonowy gryf, przeplatany paskami ekangi, przymocowano techniką bolt on. Podstrunnica to drewno wenge z 20-stoma progami nickel silver jumbo, oraz siodełkiem “Just a Nut III” z materiału Tedur. W instrumencie znajdują się dwa przetworniki MEC single coil vintage soapbar, które idealnie współpracują z aktywną 2-pasmową elektroniką RockBass. Elektronikę kontrolujemy za pomocą potencjometrów volume, balance, treble, oraz bass. W instrumencie mamy także przełącznik push/pull, na potencjometrze volume, który włącza lub wyłącza aktywną elektronikę.

Inne z cech RockBass® Idolmaker to klucze Warwick, dwuczęściowy mostek Warwick, struny Warwick RED, zaczepy paska Warwick oraz osprzęt w chromowanym kolorze. RockBass® Idolmaker Bass dostępny będzie w wykończeniachj Black High Polish Finish, Burgundy Blackburst Finish, a także Vintage Sunburst Transparent High Polish Finish. W zestawie dołączony jest pokrowiec RockBag® Student Line Gigbag. Instrument dostępny będzie od końca lipca.

Demo wideo z targów NAMM Show 2019 (RockBass® Idolmaker, od minuty 3.30):

Sugerowana cena RockBass® Idolmaker 4 to 4835 PLN, wliczając VAT.
Sugerowana cena RockBass® Idolmaker 5 to 5056 PLN, wliczając VAT.