Warwick– Cenny Unikat na 60-te urodziny właściciela firmy!

Warwick Anniversary Thumb Bass

Po hucznych obchodach 70-cio lecia marki Framus, a także 35-cio lecia marki Warwick, następna duża rocznica należała do właściciela firmy Framus/Warwick, Hansa-Petera Wilfera, który obchodził swoje 60-te urodziny. Specjalnie na tą okazję, powstał jeden z najbardziej spektakularnych instrumentów jakie zbudowano w 2018 roku. Już niebawem, to wybitne arcydzieło rzemieślnicze będzie prezentowane szerszej publiczności podczas targów Winter NAMM 2019 w Anaheim, CA, USA.

Wyprodukowany z drewna premium

Instrument ten, który powstał jako prezent, to nawiązanie do typowego dla Warwicka kształtu Thumb Bass (zbudowanego ręcznie po raz pierwszy w 1985). Model ten, jak żaden inny, reprezentuje markę Warwick. Podążając za sloganem marki “The Sound of Wood”, bas powstał z najwyższej jakosci drewna, przechowywanego w magazynach firmy (niektóre elementy powstały z drewna sezonowanego od ponad 30 lat). Tył korpusu to drewno pommelé bubinga. Gryf, który wykonano w konstrukcji neck-through z 7 pasami, łączy w sobie drewna wenge oraz bunge (bubinga), a także przekładkę z białego, fornirowanego klonu. Dziko wyglądająca podstrunnica, to natomiast specjalnie dobrany heban. Top instrumentu, to piękne drewno bubinga burl, które posiada niecodzienne wykończenie z przejściem z matowego lakieru w błyszczący, powłoki wykonano lakierem utwardzanym UV. Według przepisów, wszystkie objęte ochroną drewna CITES, opatrzono odpowiednim certyfikatem.

Dopieszczony wyjątkowymi detalami

Aby dosadniej podkreślić wyjątkowość tego urodzinowego prezentu, bas udekorowano kamieniami szlachetnymi, zarówno na korpusie, jak i podstrunnicy, przez co instrument jest jeszcze bardziej unikalny. Obsadzone w złocie szafiry, podświetlono diodami LED, tak aby służyły za markery gryfu, oraz boczne znaczniki. Na pokrętłach z hebanu, jako znaczniki pojawiły się diamenty. Co więcej, inskrypcje na zaślepce od elektroniki, zaślepce pręta gryfu, oraz logo W, wykonano z prawdziwego złota (logo dodatkowo udekorowano diamentami). Te połyskujące kamienie szlachetne, idealnie podkreślają strukturę drewna, nadając gitarze jeszcze więcej wdzięku.

Szlachetne osiągnięcie zespołu

Plan budowy instrumentu, oraz jego wykoania przez Custom Shop z Markneukirchen (Niemcy) trzymany był przed właścicielem firmy, Hansem-Peterem, w totalnej tajemnicy, aż do czasu oficjalnego wręczenia basu w dniu 20-stego lipca. Praktycznie większość pracowników brała w jakiejś części udział w tym projekcie. A sam proces pomysłotwórczy, przebiegał pod nadzorem specjalistów od instrumentów Masterbuilt Custom Shop. Bas o wartości $170,000 USD, podkreśla praktycznie nieograniczone możliwości zespołu Framus & Warwick Custom Shop. Jako unikalne precjozum, ten rocznicowy Thumb obecnie zajmuje honorowe miejsce w kwaterze głównej firmy Warwick, Framus, oraz W-Music Distribution w Niemczech.