Traveler Guitar – Camper CS-10 and new Pro Models

Traveler Guitar, lider wśród instrumentów podróżnych, prezentuje nowy model akustyczny Camper CS-10, który zachęci oczywiście nie tylko często podróżujących muzyków, ale także wszystkich gitarzystów szukających mniejszego instrumentu. Z modeli elektrycznych natmomiast, producent odświeża modele Pro, które pojawią się tego lata w dwóch nowych kolorach.

Traveler Guitar Camper CS-10

Camper CS-10 to pierszy model z serii Camper, który reprezentuje akustyczne instrumenty o krótkiej skali, z cutaway oraz brzmieniem niczym z pełnowymiarowego instrumentu. CS-10 posiada top z grubego i masywnie brzmiącego świerku Engelmann, który bardzo ładnie podkreśla pasmo wysokiego środka. Profilowany tył wykonano z drewna Okoumé, który niczym mahoń podkreśla harmoniczne, na bokach znajduje się natomiast sklejka Lacewood. Gryf to Nato w konstrukcji set-in. Ten wysokiej jakości instrument podróżny posiada struny D’Addario EJ-26.
Traveler Guitar Camper CS-10 posiada w zestawie pokrowiec oraz będzie dostępny na koniec sierpnia.
Sugerowana cena Traveler Guitar Camper CS-10 to 1272 PLN, wliczając VAT.

Traveler Guitar Pro Series Standard Matte Black

Pro Series Standard to hybrydowa gitara akustyczno/elektryczna z pickupem piezo (jak w instrumentach elektroakustycznych) oraz przystawką Alnico single-coil, co gwarantuje różnorodne brzmienia w jednym instrumencie. Gryf to 628mm w konstrukcji neck-through-body, który wykonano z klonu wshodnioamerykańskiego (z klonową podstrunnicą). Instrument idealnie współpracuje z wzmacniaczami zarówno dla gitary akustycznej, jak i elektrycznej, lub dzięki specjalnemu systemowi rezonacji, możemy używać go z załączonymi słuchawkami stetoskopowymi, bez zasilania. Wspornik na kolano, możemy łatwo zdemontować w celu transportu. Gitara posiada w zestawie pokrowiec, a wymiarowo mieści się w luk bagażowy w samolocie.
Traveler Guitar Pro Series Standard Matte Black posiada struny D’Addario oraz pokrowiec Deluxe Gigbag. Dostępność na koniec sierpnia.
Sugerowana cena Traveler Guitar Pro Series Standard Matte Black to 2064 PLN, wliczając VAT.

Traveler Guitar Pro Series Mod-X – Vintage White

Zainspirowana pierwszymi instrumentami firmy Traveler Guitar, Pro-Series Mod-X, posiada teraz nowe cechy, które czynią z instrumentu najlepszą hybrydę elektryczno-akustyczną jaką kiedykolwiek stworzono. Specjalny system In-Body Tuning pozwala na zastosowanie tradycyjnych kluczy gitarowych, usytuowanych w korpusie, dzięki czemu instrument nie potrzebuje główki. W rezultacie, otrzymujemy pełnoskalowy instrument, który jednocześnie jest 28% krótszy oraz 58% lżejszy niż typowa gitara.
Gryf, 628mm w konstrukcji neck-through-body, wykonano z klonu wshodnioamerykańskiego, na podstrunnicy znajdziemy Pau Ferro. Traveler Guitar Pro Series Mod-X w kolorze Vintage White posiada struny D’Addario EXL110 oraz pokrowiec Deluxe Gigbag. Dostępność na koniec sierpnia.
Sugerowana cena Traveler Guitar Pro Series Mod-X w Vintage White to 2284 PLN, wliczając VAT.

Po więcej informacji o Traveler Guitar, zapraszamy na: https://travelerguitar.com