Efekt overdrive DOD Looking Glass

Efekt overdrive DOD Looking Glass to drugi efekt z serii Signature Designer. Został opracowany przy współpracy z Christopherem Venterem z butikowej manufaktury efektów SHOE. DOD Looking Glass to wyjątkowo ciekawie brzmiący efekt FET overdrive klasy A, o szerokiej i dokładnej regulacji brzmienia. DOD Looking Glass jest idealny dla gitarzystów, którzy kochają amp-overdrive!

Efektu DOD Looking Glass można używać do szklistych boost’ów clean’a lub by uzyskać brzmienie vintage. Po podkręceniu gaina brzmienie wkracza w klimat vintage’owych wzmacniaczy lampowych, które zwykle mocno walczyły aby osiągnąć odpowiednią głośność. DOD zastosowało hybrydowy układ FET klasy A (własnego patentu) oraz asymetryczny „clipping”. Urządzenie w bardzo czuły sposób reaguje na dynamikę gry – w zależności jak mocne są uderzenia w struny, tak zachowuje się przester.

Filtr wejścia efektu DOD Looking Glass został zaprojektowany z myślą o maksymalnej wszechstronności. Z pewnością zdoła „oswoić” gitary o zbyt jasnym brzmieniu. Efekt współdziała z przystawkami gitary i daje gitarzyście dobrą pozycję w miksie, nie nadwyrężając uszu publiczności. Potencjometr bass cut znajduje się na przed układem drive, a regulacja treble działa za nim. Takie ukształtowanie sygnału dodatkowo zwiększa wszechstronność i funkcjonalność efektu DOD Looking Glass. Można więc, w zależności od preferencji, uzyskać zarówno krystalicznie czyste brzmienie jak i surowy dźwięk charakterystyczny dla przesterowanego wzmacniacza. Dostępna będzie również spora rezerwa dla boost’u!

Specyfikacja efektu DOD Looking Glass Overdrive:

  • Stworzony przy współpracy z manufakturą SHOE
  • Układ FET o bardzo dużej czułości
  • Hybrydowa regulacja tonów niskich i wysokich – odpowiednio przed i po przetworzeniu sygnału
  • Innowacyjny filtr sygnału wejściowego personalizujący atak i średnie tony
  • Dwa tryby gaina, które można zmieniać za pomocą przełącznika
  • Wewnętrzne przełączniki DIP, chroniące przed zakłóceniami spowodowanymi wysokim poziomem sygnału
  • Tryb True Bypass
  • Zasilanie baterią 9V lub opcjonalnym zasilaczem 9V DC

Efekt DOD Looking Glass Overdrive będzie dostępny pod koniec lutego 2016.

Sugerowana cena detaliczna producenta, efektu DOD Looking Glass Overdrive, wynosi, wliczając VAT, 1001,10 PLN.

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie:

http://dod.com/en-US/products/looking-glass-overdrive