DigiTech Trio – Band Creator

To co z pozoru wygląda jak zwykły pedał efektów – przeradza się w genialny wynalazek jakim obecnie jest bezkonkurencyjne narzędzie w formacie „zespołu w kostce”. Nic zatem dziwnego, że DigiTech Trio zgarnął nagrodę „Best of Show” na tartach NAMM 2015 w Kaliforni. Mówiąc prostym językiem: wraz z DigiTech Trio „zespół w kostce” staje się rzeczywistością, w której gitarzysta jest równocześnie perkusistą i basistą. Podłącz gitarę, zagraj akordy i dopasuj wygenerowany przez kostkę akompaniament basu i perkusji. Idealny do ćwiczeń, pisania piosenek, występów solo lub po prostu grania dla frajdy aby pojamować.

DigiTech Trio analizuje twoją grę na gitarze i bazując na niej tworzy w szybki sposób pasujące ze sobą bas i perkusję jako akompaniament. Możesz wybrać z pomiędzy 7 różnych gatunków muzycznych: Blues, Pop, Alternatywny Rock, Rock, Country, R&B oraz Jazzu. Każdy z nich podzielony jest na na dwanaście styli piosenek, które mogą być również ustawione w metrum 4/4 lub 3/4 za pomocą switcha. Prędkość akompaniamentu może być nieprzerwanie adjustowalna, posiada również bardzo praktyczną funkcję zmiany czasu (Half Time / Double Time). Perkusja i bas posiadają również niezależną kontrolę głośności.

Utwory muzyczne zazwyczaj składają się z kilku części. DigiTech Trio potrafi nauczyć się do trzech różnych partii utworu i wygenerować do nich Perkusję i Bas, które mogą być wybierane w odpowiednich momentach w trakcie odtwarzania. Za pomocą opcjonalnego przełącznika nożnego DigiTech FS3X wybierzesz style i sekcje bez angażowania twoich rąk. DigiTech Trio (w zależności od wybranego gatunku) przełącznik nożny typu „Soft-click” z True Bypassem, indywidualne wyjścia dla wzmacniacza gitarowego, mixera oraz słuchawek, zintegrowane efekty gitarowe. W zestawie załączony jest zasilacz sieciowy 9V DC. To niezwykle pomysłowe narzędzie dostępne będzie od połowy Marca 2015.

Sugerowana cena detaliczna efektu DigiTech Trio wynosi: 1466,54 PLN z VAT.

Specyfikacja DigiTech Trio
– Zespół w formacie kostki
– Generuje ścieżki basu i perkusji bazując na twojej grze na gitarze
– 7 gatunków muzycznych i 12 styli do wyboru
– Importowanie do 3 sekcji piosenek i przywoływanie ich w dowolnej chwili
– Adjustowalne Tempo i Metrum (Half Time / Double Time)
– Niezależnie adjustowalna głośność dla ścieżek basu i perkusji
– Przełączanie sekcji piosenki oraz styli możliwe również przy wykorzystaniu opcjonalnego footswitch’a DigiTech FS3X
– Metalowa obudowa i przycisk nożny
– True Bypass
– Wejście: 6.3 mm Jack mono (instrumentalny), 6.3 mm TRS (opcjonalny footswitch)
– Wyjście: 6.3 mm Jack mono (wzmacniacz), 6.3 mm Jack mono (mixer), 3.5 mm stereo mini-jack z regulacją głośności (słuchawki)
– Port Mini-USB służący do aktualizacji firmware’u
– W zestawie znajduje się zasilacz sieciowy 9V DC (DigiTech PS0913DC), brak zasilania bateryjnego
– Wymiary (D x S x W): 137.2 x 82.6 x 63.5
– Waga: 500 g

Pod poniższymi linkami do klipów na YouTube doświadczysz kostki DigiTech Trio w akcji: